LINIA Z KWASAMI PEELING

LINIA Z KWASAMI PEELING

Jak wskazuje sama nazwa (peel - złuszczać, obrać) peeling to zabieg polegający na usunięciu defektów kosmetycznych lub zmian chorobowych  zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej. W tym celu wykorzystuje się specjalne preparaty, których działanie polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka, a wraz z tym pozbyciu się zanieczyszczeń obecnych w zewnętrznych warstwach skóry.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje peelingów?

Jest ich kilka. Niemal każda kobieta słyszała na pewno o tak zwanym peelingu mechanicznym, jakim jest miedzy innymi mikrodermabrazja. Równie popularne są peelingi chemiczne - tak zwana chemabrazja.

Ostatnio wiele mówi się właśnie o chemabrazji. Na czym polega ta metoda?

Peeling chemiczny to nic innego, ja nałożenie na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Skuteczność tej metody polega na możliwości regulacji poziomu złuszczania - dobierając odpowiednie proporcje substancji aktywnych możliwe jest usunięcie poszczególnych warstw naskórka. Stąd, wyróżnia się złuszczanie powierzchniowe, a więc bardzo łagodne, w obrębie naskórka, średniogłębokie- obejmujące cały naskórek i górną  warstwę skóry właściwej oraz głębokie - sięgające nawet do głębszych warstw skóry właściwej.

Jakie substancje są najczęściej stosowane w tego rodzaju peelingach? Jak one działają?

W chemabrazji najczęściej wykorzystywane są kwasy owocowe , czyli alfa-hydroksykwasy jak np. kwas glikolowy,kwas mlekowy,kwas migdałowy beta-hydroksykwasy  - m.in. kwas salicylowy, a także kwas trójchlorooctowy. Wymienione wyżej substancje przenikają w głąb skóry, wpływając w ten sposób na przebudowę kolagenu i elastyny- dwóch czynników podporowych w skórze. Wykorzystując te właściwości, możliwa jest odnowa naskórka i skóry. Wykonując serię peelingów można w łatwy i szybki sposób zlikwidować  oznaki starzenia, a także usunąć przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości skóry.

Czy rodzaj cery ma wpływ na wybór kwasów ?

Tak, bardzo istotny. Kwasy AHA są zdecydowanie bardziej polecane dla skóry suchej, zgrubiałej oraz zniszczonej opalaniem. W centrach kosmetyczno - dermatologicznych stosuje się  je również w wysokich stężeniach, w celu pielęgnacji cery trądzikowej. Ważne jest by w przypadku tego typu kuracji zachować systematyczność. Kwasy BHA jak np. kwas salicylowy, złuszczają martwe komórki naskórka, przenikając w ten sposób przez warstwę sebum. Dzięki temu  rewelacyjnie oczyszczają pory oraz wnikają w głąb mieszków włosowych, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku leczenia trądziku.

Na czym polega zabieg ?

Na oczyszczona skórę nakładany jest kwas, który powoduje złuszczenie na różnej głębokości, w zależności od użytej substancji, jej stężenia oraz czasu aplikacji.


Kwasy przeznaczone dla osób które mają pełną świadomość ich działania. Nie bierzemy odpowiedzialności za nieumiejętne stosowanie kwasu !

Wyświetlaj jako: listaboksy
Wyświetlaj po: 12202836
Sortuj po:nazwacenadata

* * * * * * * O FIRMIE * * * * * * *

Jesteśmy firmą oferującą profesjonalne kosmetyki naturalne oraz surowce kosmetyczne.


W ofercie znajdziecie Państwo surowce kosmetyczne, profesjonalne kosmetyki naturalne dla gabinetów, kosmetyki do peelingu salonów kosmetycznych oraz do użytku domowego takie jak kwas migdałowy do delikatnej eksfoliacji, kwas glikolowy do głębokiej eksfoliacji, kwas kojowy o właściwościach depigmentacyjnych, kwas hialuronowy preparat głęboko nawilżający, kosmetyki na trądzik wspomaga leczenie trądziku, mikrodermabrazja - najwyższej jakości korund szlachetny biały, maseczki na twarz, algi, olejek arganowy i wiele innych produktów.


Podane na stronie ceny są cenami brutto i dotyczą klientów detalicznych którzy dokonują zakupu produktów na własny użytek.

__________________________________________________________

 

Właścicieli hurtowni, gabinetów kosmetycznych, hoteli SPA oraz sklepów prosimy o kontakt przygotujemy specjalną ofertę cenową dostosowaną do wymagań klienta.


NAPISZ DO NAS